Filmowy długi weekend listopadowy nad morzem, czyli Międzyzdroje po sezonie

Jest kilka pomysłów na to, jak dobrze wykorzystać wolny czas przypadający na długi weekend w listopadzie. Praktyka najczęściej wygląda niestety tak, że ogląda się telewizję w domowych pieleszach. Pewnie, nie ma to jak czas spędzony wspólnie z rodziną - tyle że zamiast siedzieć na kanapie, albo ryzykować uwikłanie się w jakąś awanturę na marszu z okazji Święta Niepodległości, lepiej pojechać nad morze i odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Międzyzdroje gwarantują zarówno to, jak też wiele innych, przydatnych rzeczy.

Wprawdzie po letnim festiwalu pozostaną już tylko nowe odciski dłoni zasłużonych, wybitnych postaci w słynnej Alei Gwiazd, to mocno związany ze światem filmu kurort wciąż będzie oferował całkiem szeroką gamę możliwości. Nie wolno przy tym zapominać o niekwestionowanych walorach klimatycznych miejscowości. Owszem, pogoda typowa dla długiego weekendu listopadowego w Międzyzdrojach nie pozwoli na wylegiwanie się na plaży czy kąpiel w morzu, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybrać się na długi spacer wzdłuż brzegu. Tym bardziej, że fantastyczne krajobrazy wciąż kuszą, a wolnej przestrzeni będzie zdecydowanie więcej niż w środku lata. Przy okazji takich przechadzek warto też poszukać bursztynów - jesienne sztormy zdecydowanie zwiększają szanse na znalezienie takich świetnych pamiątek znad morza.

Fotogeniczne pejzaże i czyste, świeże powietrze to tylko część walorów, na jakie mogą liczyć wczasowicze wybierający się w listopadzie do Międzyzdrojów na długi weekend nad morzem. Miejscowość dysponuje kilkoma interesującymi atrakcjami turystycznymi, zaś po szczycie sezonu zjawisko długich, irytujących kolejek praktycznie nie występuje. Koronne przykłady to Muzeum Przyrodnicze imienia Adama Wodziczki - prezentujące niezwykłe bogactwo naturalne okolicznych terenów, z Wolińskim Parkiem Narodowym na czele - oraz Planetarium. Coś w rodzaju nadzwyczaj zaawansowanego technicznie kina, gdzie prezentowane są nie produkcje fabularne, a popularnonaukowe i edukacyjne. Warto też wstąpić do Bałtyckiego Parku Miniatur. Oczywiście w dzień świąteczny takie miejsca będą zamknięte, ale to przecież żadna niespodzianka.

Godną poważnego rozważenia alternatywą będą również bardziej aktywne formy spędzania czasu na weekend listopadowy nad morzem. Międzyzdroje mają dla miłośników sportu parę ciekawych obiektów: przede wszystkim ogólnodostępne baseny w ośrodkach SPA & Wellness, będące niezłą namiastką letnich zabaw w Bałtyku. Poza tym całkiem spora hala, korty tenisowe, pola golfowe niedaleko miasta…

A skoro już o tym mowa - przebywając w Międzyzdrojach w trakcie listopadowego weekendu można zainteresować się atrakcjami okolicznych miejscowości, w “filmowym” kurorcie szukając przede wszystkim tanich noclegów nad morzem. Wśród godnych polecenia w tych okolicznościach placówek z pewnością trzeba wymienić Podziemne Miasto (w klimatach zimnej wojny i hipotetycznej III Wojny Światowej) oraz zespół zabytkowych fortów w Świnoujściu, a także miasto Wolin z Muzeum Regionalnym imienia Antoniego Kaubego (bogata kolekcja fascynujących zbiorów ze średniowiecza, starożytności i nawet prehistorii) czy żywym skansenem: Centrum Słowian i Wikingów, mieszczącym się w specjalnie (zre)konstruowanym grodzisku.

Galeria
Dodano: 2017-10-13 11:23:00

Komentarze (2)
Anonim
13.10.2017 13:45

Z tymi Międzyzdrojami na długi weekend w listopadzie to rzeczywiście może być całkiem fajny pomysł. Plaże tam mieli całkiem spore, jest molo, jest kilka punktów widokowych, pamiętam że jeszcze jakiś czas temu były w okolicy zagrody pokazowe żubrów i woliera z orłem... Chyba będzie brakować tylko projekcji filmowych na plaży, jak to kiedyś miało miejsce przy okazji Festiwalu Gwiazd.

Anonim
11.06.2019 12:26

W Międzyzdrojach mam zarezerwowane wakacje. Myślę, że na długi listopadowy weekend również dam radę wykombinować fundusze. Jesienna aura nad morzem jest naprawdę niepowtarzalna. Mniej ludzi i czar morza to jest to na co warto przeznaczyć swój urlop.

Dodaj komentarz