Andrzejki z gwiazdami nad morzem - Międzyzdroje długo po sezonie

W okresie letnim nadmorskie miejscowości przechodzą ponad dwumiesięczne oblężenie, żeby po wakacjach niemal dosłownie świecić pustkami. Co ma również swoje dobre strony - niektórzy przedkładają ciszę i spokój ponad wysokie temperatury powietrza i morza. Pozostaje tylko znaleźć dobrą okazję do tego, żeby wyskoczyć chociaż na parę dni do jakiegoś przyjemnego kurortu, takiego jak Międzyzdroje. Jedną z nich niewątpliwie będą andrzejki - a konkretniej zbliżony do 29 listopada weekend, pełen okolicznościowych zabaw.

Dzięki temu wybierający się nad morze turysta jest w stanie upiec co najmniej dwie smakowite pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze: zaszaleć troszkę na andrzejkowej imprezie, a po drugie: czerpać pełnymi garściami z niebywale korzystnego klimatu i innych walorów przyrodniczych. Co do aspektów stricte rozrywkowych, listopadowe andrzejki w Międzyzdrojach dają nadzieję na nieco bogatsze wrażenia od tego, co zapewnia standardowy zestaw “dyskoteka z wróżbami” (często ograniczonymi do lania wosku ze świeczki). Pytanie tylko, na ile organizatorzy okolicznościowej zabawy zechcą się nieco wysilić i poszukać inspiracji w dawnych, ludowych zwyczajach. Bo niewątpliwie tradycje na Pomorzu Zachodnim są całkiem barwne.

Innym motywem andrzejkowych hulanek nad morzem mogą być również tematy filmowo-artystyczne. W końcu jedną z najważniejszych atrakcji Międzyzdrojów są niezwykle silne związki miasta z X muzą. Festiwal Gwiazd, aleja z odciskami dłoni wybitnych osobistości filmu i telewizji… Wprawdzie na andrzejkach nie ma już takiej szansy na spotkania z aktorami jak w wakacje, ale całkiem niezłym zamiennikiem będzie w listopadzie wizyta w międzyzdrojskim Muzeum Figur Woskowych. A to tylko jedno z ciekawych miejsc, które warto w trakcie weekendu odwiedzić. Żeby wspomnieć wyłącznie Planetarium z zapierającymi dech w piersi pokazami multimedialnymi, Bałtycki Park Miniatur czy Muzeum Przyrodnicze imienia Adama Wodziczki.

A skoro już o tym mowa, to nie wolno zapomnieć o Wolińskim Parku Narodowym, fantastycznych pejzażach nadmorskich terenów oraz sprzyjających zdrowiu właściwościach lokalnego klimatu. W Międzyzdrojach nie ma mowy o listopadowym smogu, co bywa bolączką miejscowości z innych regionów Polski. Przy okazji andrzejek nad morzem wypadałoby nie tylko odwiedzić żubry i bieliki w lesie, ale też przespacerować się wzdłuż plaży. Nawet jeśli odpada masaż gołych stóp drobnym piaskiem, to morska bryza i większa szansa natknięcia się na okruch bursztynu (z uwagi na jesienne sztormy) z nawiązką zrekompensują nieco mniej niż latem przyjazną pogodę.

Międzyzdroje również poza wysokim sezonem turystycznym gwarantują przyjezdnym duże możliwości w kwestii wypoczynku nad morzem. A jeśli dochodzi do tego taka okazja jak listopadowe andrzejki, wtedy wyjazd na weekend nabiera jeszcze większej atrakcyjności. Zainteresowani taką właśnie formą jesiennego relaksu powinni przejrzeć specjalne, okolicznościowe oferty międzyzdrojskich obiektów turystycznych. Takie andrzejkowe pakiety zwykle nie ograniczają się do komfortowych noclegów w przystępniejszej cenie, w grę wchodzi również urządzenie imprezy tylko dla gości.

Dodano: 2017-11-23 12:57:00

Komentarze (2)
Anonim
23.11.2017 15:27

Międzyzdroje są świetne, tylko że tuż po zakończeniu sezonu spora część atrakcji turystycznych w kurorcie zwyczajnie zamyka się i zapada w "jesienno-zimowy sen". Także z tym bogactwem dostępnych nad morzem możliwości na andrzejki byłbym daleko bardziej ostrożny. Choć gdyby się tak trochę zastanowić, to w listopadzie raczej mało kto przyjedzie do Międzyzdrojów na dłużej niż jeden weekend, więc zagrożenie monotonią też automatycznie spada.

Anonim
7.05.2019 08:26

Uwielbiam Międzyzdroje jesienią.Nie lubię za bardzo zgiełku i przeludnienia a jesienią można tego uniknąć :)

Dodaj komentarz